»Tudi takrat, ko mi je težko in se počutim nemočno, iščem rešitve,« je na vprašanje o svoji supermoči v podkastu za medijsko hišo Delo z naslovom Supermoč izpostavila direktorica Agitavit Solutions Anka Brus.
Anka je bila gostja podkasta Supermoč, ki skozi izkušnje najvidnejših Slovencev, junakov slovenskega posla išče odgovor na vprašanje, »kaj je supermoč«, in dokazuje, da »se da«. Družbo ji je za mikrofonom delala Maja Fesel Kamenik, direktorica podjetja HRM One. Delili sta svoje poglede na poslovne tematike, ob tem pa se dotaknili tudi bolj osebnih temah.Beseda je v Delovem podkastu med drugim tekla o vplivu tehnologije na naša delovna okolja, različnih oblikah vodenja, potencialu uvedbe štiridnevnega delovnika in ključnih izzivih digitalizacije, prav tako pa sta Anka in Maja spregovorili o tem, kako pridobivata nova znanja, katera knjiga jima trenutno leži na nočni omarici in koliko časa na dan delata.Vir: Medijska hiša Delo.Sogovornice so se med drugim dotaknile področja umetne inteligence. »Danes vstop umetne inteligence na globalno sceno postavlja sicer nova vprašanja o človeški identiteti in vlogi tehnologije v našem življenju, a mi, ljudje, znamo priznati zmoto in jo znamo tudi popraviti, medtem ko umetna inteligenca tega ni zmožna. Če navedem en primer: pogovarjala sem se z našim virtualnim HR-asistentom in v odgovorih je bil v zmoti, in ko sem to tudi omenila, je zmotno navedel celo izmišljen vir. Skratka, zmotljiva je ta umetna inteligenca in lahko zavede, če nismo dovolj pozorni,« je poudarila Anka.Podkast je podprla blagovna znamka BetrSign – preprosta in prijazna rešitev za e-podpisovanje, ki jo razvija in trži podjetje SETCCE, d. o. o.
Želite izvedeti več?
Podkast Supermoč najdete v prispevku Digitalizacija nam ponuja možnost za ponovni človeški stik.
Pod sloganom HRabro v prihodnjost bo letošnji Slovenski kadrovski kongres 10. in 11. aprila v Portorožu ponovno združil HR zanesenjake. Dogodek bo soustvarjala tudi naša ekipa eHRM – prisluhnite jim na okrogli mizi in jih obiščete na razstavnem prostoru.
Vse več podjetij v Sloveniji se zaveda, kako pomembno je, da nove zaposlene ob prihodu v podjetje podpre premišljen onboarding proces. Vendar pa se premiki zaposlenih ne zgodijo le ob prvem vstopu v podjetje. Pri tem sta pogosto spregledana (a prav tako ključna) procesa reboardinga in crossboardinga.
Konec februarja se je v Beogradu odvil 6. HRM kongres. Na enem mestu je združil predstavnike kadrovske stroke, ki so razpravljali o aktualnih HR temah. Med pokrovitelji kongresa je bil eHRM, na dogodku pa je bila prisotna tudi naša ekipa.
Naša spletna stran uporablja piškotke za potrebe analize obiskanosti. Z nadaljevanjem ogleda te strani se strinjate z uporabo piškotkov na tej strani.Razumem in želim nadaljevatiVeč informacij